६ आश्विन २०८०, शनिबार

नेकपालाई कमजोर नआँक्न नेकपा नेता दिपेश राईको चेतावनी

0

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका केन्द्रीय सदस्य तथा सुनसरी इन्चार्ज दिपेश राईले नेकपालाई कमजोर नआँक्न चेतावनी दिएका छन् ।

बुधबार नेकपा झापाको तेस्रो जिल्ला अधिवेशनलाई सम्बोधन गर्दै नेता राईले माओवादी पार्टीको नेतृत्वमा भएको १० वर्षे जनयुद्ध लडेर आएको स्मरण गराउँदै नेता राईले नेकपालाई कमजोर नआँक्न चेतावनी दिएका हुन् ।

अधिवेशनका प्रमुख अतिथि समेत रहेका राईले नेकपा त्यही प्रतिबद्धता र त्यही लक्ष बोकेर आएका योद्धाहरुको पार्टी रहेकाले राज्यले कमजोर आँके दुर्घटना निम्तिने चेतावनी दिएका छन् ।

सिद्धान्त सहितको परिवर्तनको एजेन्डा बोकेर आएको नेकपाले आफ्नो उद्देश्य प्राप्तिका निमित्त जस्तोसुकै संघर्ष गर्न तयार रहेको बताउँदै देशमा अहिले निम्तिएको आर्थिक संकट बढ्नुको कारण राज्यसत्तामा रहेकाहरुकाे लुट धन्दाका कारण भएको बताएका छन् ।

देशमा अहिले दलाल पुजीवादकै कारण निर्यात भन्दा आयात बढिरहेको र त्यसैले देश कंगाल बन्दै गैरहेकाे भन्दै पक्राउ पुर्जी नेकपाका नेताकार्यकर्तालाई नभएर देशका उद्योग, कलकारखाना र सिमाना बेचेर खाने दलालहरुलाई जारी गर्नुपर्ने बताउँदै एकातिर गुलियो देखाउने र अर्कोतिर लुट्नतिर लाग्ने साम्राज्यवादी नीतिका कारण देश बर्बाद भैरहेको नेता राईले बताए ।

हिजोको सुप्रिमो प्रचण्ड नै अहिले दलाल साम्राज्यवादकाे भरपर्दो पात्र बनेको बताउँदै उनले सहिदहरुकाे सपना पूरा गर्न नेकपा प्रतिबद्ध रहेको बताए । दलाल संसदवादी पार्टीको विकल्प स्वतन्त्र व्यक्ति नभएर यसको विकल्प वैज्ञानिक समाजवादी व्यवस्था रहेको र अब चुनाव गर्ने हो भने व्यवस्था छान्ने चुनाव गर्नुपर्ने समेत नेता राईले बताए ।

शासकले बन्दुकको धमास दियो भने यो धेरै दिन नटिक्ने बताउँदै दलाल राज्यसत्ताको पक्राउ पुर्जी नेकपाले खारेज गर्ने नेता राईले बताए । यतिबेला देशमा एमसीसीको नाममा अमेरिकी साम्राज्यवादले जरा गाडिसकेकाे बताउँदै यसको विरुद्ध सबैले सशक्त प्रतिकार गर्नुपर्ने उनले बताए ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस्

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ । आवश्यक फिल्डहरु* चिन्ह लगाइएका छन् ।