७ बैशाख २०८१, शुक्रबार

रवि लामिछानेको सांसद पद खारेजको निम्ती सर्वोच्चमा रिट 

0

 

काठमाण्डाै ।राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछानेको सांसद पद खारेजीको मागसहितको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतमा फेरि दर्ता भएको छ । लामिछानेको प्रतिनिधि सभा सदस्य पद खारेज गरि पाउँ भनेर युवराज पौडेलले पेस गरेको रिट निवेदन बुधबार दर्ता भएको सर्वोच्चका अदालतका प्रवक्ता विमल पौडेलले जानकारी दिए 

लामिछाने विरुद्ध पेस भएको रिट सर्वोच्च अदालतले दर्ता गर्दै जेठ १७ गते पेसी तोकेको छ । रिटमा लामिछानेको प्रतिनिधि सभा सदस्य पद खारेज गर्ने आदेशको माग गरिएको छ ।

लामिछानेले अमेरिकी नागरिकता त्याग गरेपछि नेपाली नागरिकता पुनः प्राप्त गर्नुपर्नेमा पुरानै नागरिकताको प्रतिलिपि मात्रै लिएको दाबी गर्दै युवराज पौडेलले अर्को मुद्दा दर्ता गराएका हुन्। यसअघि नागरिकता विवादमा सर्वोच्च अदालतको आदेशपछि उनकाे सांसद र उपप्रधानमन्त्री पद गुमेको थि

यो । 


प्रतिक्रिया दिनुहोस्

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ । आवश्यक फिल्डहरु* चिन्ह लगाइएका छन् ।